Būkite pasirengę: civilinės saugos pratybos Vilniuje

Vilniaus naujienos

2024 m. kovo 18 d., pirmadienį, Vilniuje vyks svarbios civilinės saugos pratybos. Šios pratybos bus skirtos simuliuoti reagavimą į branduolinę avariją, kuri įvyktų Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje. Ši valstybinio lygio iniciatyva yra dalis visuotinio pasirengimo, siekiant užtikrinti, kad Lietuvos gyventojai žinotų, kaip elgtis ekstremalių situacijų atveju.

Pratybų metu vykdomas patikrinimas

9:00 ryto prasidės gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Sirenos kauks tris minutes, skelbdamos signalą „Dėmesio visiems“. Tai nėra tikrasis pavojus, bet labai svarbus pasirengimo testas. Tuo pačiu metu visiems mobiliesiems telefonams bus išsiųsti pranešimai su perspėjimu.

Kaip elgtis išgirdus sirenas?

Jei išgirstate sirenos garsą, nedelsdami įjunkite Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją. Sekite visą suteikiamą informaciją apie galimą pavojų ir gaukite nurodymus, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius. Ši informacija yra gyvybiškai svarbi, nes padeda žinoti, kaip elgtis ekstremalių situacijų atveju.

Ką daryti, jei sirenos nėra girdimos?

Yra atvejų, kai sirenos gali būti negirdimos. Todėl būtina, kad jūsų mobiliajame telefone būtų aktyvuota korinio transliavimo funkcija, kuri leidžia gauti svarbius trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šie pranešimai yra nemokami ir gali gelbėti gyvybes, perspėjant apie iškilusią grėsmę jūsų sveikatai ar turtui. Patikrinkite, ar ši funkcija veikia jūsų telefone.

Kaip pasiruošti nelaimėms?

Kiekvienas turėtų būti pasirengęs išgyventi bent 72 valandas be išorės pagalbos, įvykus nelaimei. Tai reiškia, kad jūsų namuose turėtų būti pakankamas maisto ir geriamojo vandens atsargos. Taip pat nepamirškite turėti būtinųjų vaistų, žvakių, degtukų, žibintuvėlio ir atsarginių baterijų.

Papildomos apsaugos priemonės

Svarbiausia žinoti ir laiku imtis veiksmų, todėl svarbu iš anksto susipažinti su galimais pavojais ir mokėti, kokios yra apsaugos priemonės. Nelaimių atveju aktualią informaciją galite rasti radijo stotyse, televizijoje arba gauti per trumpąsias žinutes. Kuo daugiau žinosite iš anksto, tuo saugesni jausitės ekstremalių situacijų atveju. Pasiruošimas ir informacijos žinojimas yra esminiai veiksniai, užtikrinant asmeninį ir visuomeninį saugumą. Šios civilinės saugos pratybos yra puiki proga patikrinti savo žinias ir pasirengimą, taip pat išmokti, kaip elgtis ekstremaliose situacijose.

Būkite budrūs, informuoti ir saugūs!