Bitės puikiai jaučiasi Vilniaus mieste

Vilniaus naujienos

Nors dažnai manoma, kad bitės geriausiai gyvena tik kaimo ar natūralioje aplinkoje, Vilniuje, ant Savivaldybės stogo, įsikūrę aviliai byloja priešingai. Jau keturis metus čia, dviejuose aviliuose, dūzgia apie 200 tūkst. bičių, kurios aktyviai krauna medų ir prisideda prie bičių populiacijos išsaugojimo.

Urbanistinė bitininkystė: Vilniaus pavyzdys

Vilniaus miesto savivaldybės stogas tapo ne tik nestandartine vieta aviliams, bet ir puikiu pavyzdžiu, kaip miestas gali prisidėti prie bičių gyvenimo sąlygų gerinimo ir jų populiacijos nykimo stabdymo. Miesto bitės ne tik kad nepatiria streso dėl miesto triukšmo, bet ir naudojasi urbanistinės aplinkos teikiamais privalumais.

Kas vyksta ant savivaldybės stogo?

Bitės yra labai aktyvios ir gerai prisitaikė prie gyvenimo mieste. Jos puikiai peržiemojo ir šį pavasarį džiugina pirmuoju nektaru. Dėl šilto ir žydinčio pavasario, bitės pasinaudoja gausybe šalia esančių sakurų žiedadulkėmis. Anksčiau maitinosi iš kačiukų ir blindžių, o dabar džiugina ir pienės bei klevų žydėjimas. Kaštonai yra dar vienas svarbus nektaro šaltinis mūsų bičių mityboje.

Medaus derlius mieste

Nors gali pasirodyti, kad miesto sąlygos nėra palankios bitininkystei, Vilniaus bitės paneigia šį mitą. Pernai iš avilių buvo išsuktas 15 kg medaus, o šių metų prognozės dar labiau teikia vilties. Tai rodo, kad miesto aplinka gali suteikti tiek pat, jei ne daugiau, išteklių bitėms kaip ir tradicinės bitininkystės vietos.

Parengta pagal vilniaus miesto savivaldybę
Foto Ankith Choudhary