Baltarusija pradeda karines pratybas netoli ES sienų

Vilniaus naujienos

Baltarusija antradienį pradėjo karines pratybas regionuose palei savo sieną su Ukraina, kartu su Europos Sąjungos valstybėmis Lietuva ir Lenkija, pranešė Rusijos sąjungininkės gynybos ministerija.
Pratybos vyks tris dienas Gomelio ir Gardino regionuose, jomis siekiama parengti karininkus ir teritorinės gynybos darbuotojus galimai atitinkamų regionų gynybai, taip pat praktikuoti protokolus, jei šalyje būtų įvesta karinė padėtis, pranešė gynybos ministerija per „Telegram“ susirašinėjimo programėlę.

Tuo tarpu Rusija ir Ukraina pastarosiomis dienomis toliau keitėsi bepiločių lėktuvų smūgiais, o pirmadienio vakarą Rusija per reidus Dniepropetrovsko ir Kirovogrado srityse taikėsi į energetikos objektus.
Karinis dalinys nurodė, kad oro gynybos pajėgos virš Dniepropetrovsko sunaikino tris dronus, o kitus perėmė kiti daliniai, tačiau Kirovograde buvo smogta infrastruktūros objektui, tačiau aukų nebuvo.

Ukrainos nacionalinės elektros tinklų bendrovės vadovas pirmadienį pareiškė, kad nors Rusijos dronų atakos smarkiai pakenkė Ukrainos elektros sistemai, visiškas jos žlugimas mažai tikėtinas.

Rusijos pajėgos nuo kovo 22 d. reguliariai atakavo šilumines ir hidroelektrines, dėl to daugelyje regionų nutrūko elektros energijos tiekimas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį surengė derybas su kariuomenės ir vyriausybės pareigūnais dėl Kijevo bepiločių orlaivių gamybos planų ir projekto sukurti „integruotą elektroninės kovos valdymo sistemą“, skirtą apsaugoti Ukrainos karius nuo Rusijos bepiločių orlaivių atakų.

Ji taip pat pabrėžė, kad balandžio 2 d. yra Baltarusijos ir Rusijos „Vienybės diena“, minint „ilgalaikę Baltarusijos ir Rusijos tautų draugystę“.

Baltarusijos ir Rusijos kariuomenės reguliariai rengia bendras karines pratybas.
Parengta pagal cnbc.com

Foto Kevin Schmid