ATSARGIAI: policija imasi papildomų priemonių

Vilniaus naujienos

Policija šį balandį imasi išplėstinių prevencinių patikrinimų, siekiant užtikrinti saugumą ir tvarką kelyje. Visą mėnesį policijos pareigūnai vykdys įvairias patikras, tikrindami eismo dalyvių elgesį ir laikymąsi kelių eismo taisyklių vairuojant.

Skelbiamas patikrinimų planas

Balandžio 4–6 dienomis pareigūnai akcentuos dėmesį į vairuotojų dėmesio nukreipimą į veiklas, nesusijusias su vairavimu, pavyzdžiui, naudojimasis mobiliojo ryšio įrenginiais be laisvų rankų įrangos, saugos diržų, šalmų ir vaikų sėdynių naudojimą.

Balandžio 8–11 dienomis bus tikrinama, ar vairuotojai tinkamai reaguoja į pėsčiųjų perėjas ir sustoja, kai pagal eismo taisykles tai yra būtina.

Balandžio 15–21 dienomis įvyks transporto priemonių greičio kontrolė, naudojant mobiliuosius greičio matuoklius. Ši veikla vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPOL iniciatyva.

Balandžio 22–24 dienomis dėmesys bus skiriamas pavojingam ir chuliganiškam vairavimui, įskaitant netinkamą lenkimą, manevravimą ir neatsargų elgesį sankryžose bei šviesoforo signalų nevykdymą.

Balandžio 26–28 dienomis bus atliekami vairuotojų blaivumo patikrinimai, taip pat tikrinama, ar vairuotojai nėra apsvaigę nuo narkotinių ar kitų psichotropinių medžiagų. Šie patikrinimai taip pat vykdomi ROADPOL iniciatyva.

Papildomos priemonės

Vietos apskričių vyriausieji policijos komisariatai gali organizuoti papildomas prevencines priemones savo teritorijose, reaguodami į vietos eismo saugumo ypatumus ir poreikius. Balandžio 6-ąją, minint Saugaus eismo dieną, bus organizuojamos įvairios švietėjiškos ir prevencinės veiklos, skirtos atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą. Balandis taip pat žymi motociklininkų sezoną, kuomet policijos pareigūnai pradeda patruliavimą motociklais, siekdami užtikrinti didesnį eismo dalyvių saugumą.
Policija ragina visus eismo dalyvius laikytis kelių eismo taisyklių, būti atsakingiems ir dėmesingiems vairuojant, nes tik bendromis pastangomis galima užtikrinti saugumą keliuose.
Parengta pagal policija.lrv.lt

Foto Praveesh Palakeel