Archeologai Egipte atkasė trūkstamą Ramzio II statulos pusę

Vilniaus naujienos

Egipto dulkėmis apsuptoje El Ašmuneno vietovėje, archeologų komanda atkasė neįkainojamą lobį – trūkstamą faraono Ramzio II statulos pusę. Šis radinys, įsikūnijęs 12,5 m aukščio kalkakmenio fragmente, atskleidė karaliaus Ramzio II, taip pat žinomo kaip Ramzis Didysis, galvą, pečius ir viršutinę liemens dalį, apdengtą dviguba karūna ir karališku kobros galvos apdangalu. Šiuo metu stengiamasi išvalyti ir paruošti statulas galimam pakartotiniam eksponavimui.

Šis nuostabus radinys tampa tiltu tarp praeities ir dabarties, sujungdamas šią viršutinę dalį su apatine, kurią prieš beveik šimtmetį atrado vokiečių archeologas Gunteris Röderis. Archeologų pastangos atgaivinti šį monumentalų kūrinį, simbolizuojantį Ramzio II didybę, rodo žmonijos siekį išsaugoti ir gerbti savo kultūrinį paveldą.

Ramzis II, žinomas kaip vienas grėsmingiausių senovės Egipto valdovų, į sostą įžengė apie 1279 m. pr. m. e. ir valdė iki 1213 m. pr. m. e. Jo 66 metus trukęs valdymas laikomas Egipto galybės ir šlovės viršūne. Garsėjo savo kariniu meistriškumu, surengė daugiau kaip 15 pergalingų karinių kampanijų, užtikrinusių Egipto dominavimą Levante ir Nubijoje. Ramzis II buvo ne tik įžymus dėl savo karinių pergalių, bet ir dėl stulbinančių statinių, kurių Egipte galima rasti šimtus, tokių kaip Karnako šventykla ir Abu Simbelio šventyklos, kurios iki šiol stebina pasaulį. Ramzis Didysis paliko ryškų pėdsaką Egipto istorijoje.

Didysis valdovas mirė būdamas maždaug 90 ar 91 metų amžiaus ir buvo palaidotas Karalių slėnyje. Vėliau jo mumiją archeologai aptiko Karališkojoje slėptuvėje, dabar ji eksponuojama Nacionaliniame Egipto civilizacijos muziejuje Kaire.

Parengta pagal euronews.com