Ar pasirengę maitintis vabzdžiais?

Naudinga/Pasaulio naujienos/Sveikata

Nors vabzdžių maistas yra viena iš aplinkai draugiškiausių mitybos alternatyvų dėl savo mažo anglies pėdsako ir efektyvaus baltymų gamybos, ši mitybos forma Vakarų šalyse vis dar susiduria su dideliu iššūkiu – pasibjaurėjimo faktoriumi. Remiantis naujausiu Edge Hill universiteto mokslininkų tyrimu, tik 13 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų įsivaizduoja, kad galėtų įtraukti vabzdžių maistą į savo kasdienę mitybą.

Vabzdžių maistas, turtingas baltymų ir maistinių medžiagų, galėtų padėti spręsti pasaulines problemas, tokius kaip nutukimas ir maisto trūkumas, kartu mažinant žemės ūkio sukeltą taršą. Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje šimtai milijonų žmonių jau įtraukia vabzdžius į savo mitybą. Pavyzdžiui, vikšrų ir skėrių miltai, kurie yra ne tik pigūs ir lengvai auginami, bet ir mažai riebalų turintys, jau naudojami maisto produktų praturtinimui kitose pasaulio šalyse.

Tačiau, kad vabzdžių maistas taptų populiarus plačiau, būtina įveikti minėtą pasibjaurėjimo faktorių. Tyrimas atskleidė, kad daugelis žmonių bijo ne tik vabzdžių maisto skonio, bet ir jo išvaizdos. Net 47 % respondentų sakė, kad nenorėtų vartoti vabzdžių maisto reguliariai, o daugiau nei pusei apklaustųjų nepatinka šio maisto traškumas, sūrumas ar kartumas.

Sprendžiant šią problemą, svarbus vaidmuo tenka švietimui ir informavimui. Dr. Lauren McGale iš Edge Hill universiteto pabrėžė, kad vabzdžiai yra vertingas maisto šaltinis, kuris gali prisidėti prie tvarios mitybos ir aplinkos apsaugos. Be to, tyrimo rezultatai rodo, kad žmonės labiau linkę išbandyti vabzdžių produktus, kai jie yra perdirbti ir neprimena vabzdžių išvaizdos.

Atitinkamai, vabzdžių maisto pramonės atstovai ir mokslininkai dirba kuriant patrauklesnes vartojimo formas, pavyzdžiui, įtraukiant vabzdžių baltymus į įprastus produktus, tokius kaip batonėliai ar traškučiai, kurie neprimena jų kilmės.

Vis dėlto, norint, kad vabzdžių maistas taptų visuotinai paplitęs, būtina nuolat dirbti mažinant psichologinį atstūmimą ir skatinant teigiamą požiūrį į šią alternatyvą, kas, kaip rodo sušių pavyzdys, yra įmanoma.

Parengta pagal news.sky.com
Foto cotxapi.com