AR IŠLIKS  VIEŠASIS TRANSPORTAS VILNIUJE

Vilniaus naujienos

Vilniuje stipriai mažėjant viešojo transporto vairuotojų, todėl pradedami koreguoti viešojo transporto tvarkaraščiai. Kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybė, sostinės gyventojai informuoti, kad dėl vairuotojų trūkumo laikinai keičiasi kai kurių autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.

Tvarkaraščiai keičiasi greitųjų autobusų: 1G, 2G, 3G, 4G, autobusų: 5, 10, 12, 21, 30, 33, 40, 46, 49, 51, 53, 54, 57, 73, 75, 114, taip pat troleibusų: 3, 7, 9, 16, 19. Atnaujintus maršrutus rekomenduojama pasitikrinti Judu.lt, Stops.lt arba m.Ticket programėlėje.
Vilniaus viešasis transportas (VVT) teigia, kad bendrovėje yra daugiau nei 235 laisvi autobuso ir troleibuso vairuotojų etatai, o šiuo metu trūksta apie 50 vairuotojų.

Nors bendrovė aiškina, kad vairuotojų trūksta dėl prasidėjusios vasaros ir darbuotojų einančių atostogų, tačiau tarp vairuotojų sklinda kalbos, kad ne tai pagrindinė priežastis. Šnabždama, jog vairuotojai jaučiasi pamiršti, neatsižvelgiama į jų darbo sąlygas, nekeliami atlyginimai ir priversti neapsikentę sunkių darbo sąlygų ieškotis kitų darbų.

VVT taip pat atkreipia dėmesį, kad nuo birželio 24 d. mieste viešasis transportas judės vasaros ritmu, tai reiškia pasibaigus mokslo metams, sumažėjus mieste moksleivių ir studentų judėjimui, prasidėjus vasaros atostogoms, kaip ir kasmet tvarkaraščiai yra peržiūrimi ir mažinamas transporto priemonių skaičius iki rudens.

Savo Facebook paskyroje VVT dalijasi darbo skelbimu, kai įsidarbinus siūlomas darbo užmokestį nuo 1550 Eur iki 1850 Eur (neatskaičius mokesčių). Žadamas pirmasis atlyginimo kėlimas po 3 mėnesių, o antrasis – po metų. Darbas – slenkančiu grafiku: 4 darbo dienos / 2 poilsio dienos. VVT skaičiuoja, kad bendrai augant keleivių skaičiui nuo rudens ir ateityje viešojo keleivių vežimo sektoriuje reikės apie 10 proc. daugiau darbuotojų visame Vilniaus mieste. Bendrovė pasakoja, kaip bando spręsti darbuotojų trūkumo problemą. Vienas iš metodų – darbuotojui skiriama 150 Eur premija už rekomenduotą ir įdarbintą asmenį, jeigu jis ilgiau nei 6 mėn. išdirba įmonėje.

Parašykite komentarą