Apdovanoti Ž.Savicką yra prezidento G.Nausėdos pareiga.

Vilniaus naujienos

Prezidentui adresuota Peticija – renka parašus siekiant Žydrūną Savicką apdovanoti  ,,Už nuopelnus Lietuvai”

Peticijos.lt portale renkami parašai dėl apdovanojimo Žydrūnui Savickui sulaukė daug atgarsių ir socialinėje erdvėje, ir tarp sporto gerbėjų pamatę šią iniciatyvą žmonės dalijosi komentarais bei nuostaba, kodėl iki šiol 7 kartus stipriausiu pasaulio žmogumi tituluotas Žydrūnas Savickas iki šiol nėra apdovanotas ,,Už nuopelnus Lietuvai”? Peticijos iniciatorius Ramojus Girinskas laikosi tvirtos pozicijos, o pats Ž. Savickas sako, kad vien visuomenės palaikymas yra didelė motyvacija.

,,Gaila, kad net peticiją reikia kurti, jog žmogus, tiek metų atidavęs save sportui, gautų apdovanojimus už Lietuvos garsinimą pasaulio arenoje, manau, rezultatai ir pasiekimai kalba už save”, sako vienas iš Peticijos palaikytojų.

Ramojus Girinskas teigia, kad idėja kilo natūraliai – tiek metų garsindamas Lietuvos vardą tarptautinėje arenoje žmogus iš tiesų nusipelno aukščiausio valstybės apdovanojimo, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiojo kryžiaus, nes nėra ne tik Lietuvoje, bet turbūt ir pasaulyje nei vieno sportininko, kuris profesionaliai dalyvautų sporto varžybose 30 metų ir būtų tiek kartų laimėjęs stipriausio pasaulio žmogaus titulą.

Peticijos autorius įsitikinęs, kad demokratijos sąlyga yra nuomonių įvairovė. Todėl politizuoti žmogaus pasiekimus, garsinant Lietuvą, ne tik, kad negarbinga, bet ir gėda. Krepšininkai idealizuojami, o kiti sportininkai, deja, nuvertinami. Reakcijų apie pateiktą peticiją buvo įvairių. Pasak R. Girinsko, dauguma suprato, kodėl Žydrūnas Savickas buvo ignoruojamas. Kai kas prieštaravo tokiai idėjai motyvuojant tuo, kad galiūnų federacija atsisako pasirašyti antidopingo taisykles. ,,Vargu ar dar turėsime tokį sportininką, kuris pasiektų tokių unikalių rezultatų pasauliniu mastu, tuo labiau, būnant beveik penkiasdešimties, sugebėtų nurungti gerokai jaunesnius varžovus. Tai yra žinomas ir gerbiamas žmogus visame pasaulyje. Todėl ir mes privalome jį tinkamai gerbti ir įvertinti”, argumentavo R. Girinskas.

Ž. Savickas sako, kad iniciatyvą pastebėjo socialiniuose tinkluose ir vertina visuomenės pastangas. ,,Kadangi Lietuva yra maža šalis, man didžiausias apdovanojimas yra, kai užsieniečiams pasakius ,,BIG Z’’, jie žino, kas yra Lietuva”, sako Ž. Savickas.

Žinomas sportininkas sako palaikantis visuomenines iniciatyvas ir primena, kad vieną peticiją visuomenė prašymu ir pats perdavė Prezidentui. Ne vieną valstybinį apdovanojimą gavęs Ž. Savickas sako, kad daug sportininkų yra nusipelnę įvertinimų. Tai žmonės, kurie tapę pasaulio čempionais po kelis kartus, paaukoję sportui trisdešimt metų ar daugiau. Visgi liūdina, kad valstybės apdovanojimai dažnai skiriami neobjektyviai.

Didžiausia motyvacija Ž. Savickui dabar yra dalyvavimas varžybose su sportininkais, kuriems jis tapo pavyzdžiu dar vaikystėje, o dabar padeda siekti rezultatų ir tikslo tapti čempionais. ,,Aš esu jau viską laimėjęs, pasiekęs, motyvacijos rasti pakankamai sunku, dabar darau tai, kas man patinka, mėgaujuosi gyvenimu, nes reikia naujų iššūkių rasti, sportuoju savo malonumui ir tam, kad savo pavyzdžiu skatinčiau jaunimą ir visus žmones sportuoti, sveikai gyventi. Mane motyvuoja, kad aš motyvuoju kitus”, pažymėjo Ž. Savickas ir artėjant Naujiesiems metams palinkėjo naujų tikslų – nebūtinai tapti pasaulio čempionais, tačiau aktyviau rūpintis savo sveikata, pavyzdžiui, kasdien nueiti po penkis kilometrus, grūdintis, sportuoti, tuomet visuomenė bus sveikesnė ir fiziškai, ir psichologiškai, o tai dabar ypač svarbu.

Palaikote peticijos idėją? Pasirašyti galite čia: https://www.peticijos.lt/visos/78895/apdovanojimas-zydrunui-savickui/