2026-ųjų pavasarį M. K. Čiurlionio meno ekspozicija Japonijoje

Lietuvos naujienos

2026 m. pavasarį Japonijos Nacionalinis Vakarų meno muziejus, esantis Tokijuje, taps svarbiu įvykiu tarptautinėje meno scenoje – čia vyks Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės paroda. Tai bus antroji tokio pobūdžio paroda Japonijoje, kurioje bus pristatyti šio žymaus Lietuvos menininko darbai. Pirmoji paroda, vykusi 1992 m., sulaukė didžiulio susidomėjimo ir pritraukė per 35 tūkst. lankytojų.

Gegužės 9 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus generalinė direktorė Daina Kamarauskienė ir Japonijos Nacionalinio Vakarų meno muziejaus direktorius Masayuki Tanaka pasirašė oficialų ketinimų protokolą.

Vizito Lietuvoje metu, vykusiame gegužės 8-11 d., Japonijos delegacija išsamiai susipažino su Čiurlionio kūryba ir Lietuvos kultūros paveldu. Vizito metu svečiai apsilankė ne tik Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, bet ir Čiurlionio namuose Druskininkuose bei Vilniuje. Čiurlionio kūrybos motyvais sukurtas virtualios realybės filmas „Angelų takais“ suteikė ypatingą patirtį delegacijos nariams.

Ši paroda yra dalis platesnio 2025-ųjų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metų minėjimo, kurį koordinuoja tarpinstitucinė darbo grupė. Renginio tikslas – ne tik pristatyti Čiurlionio meną plačiajai tarptautinei auditorijai, bet ir stiprinti kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos.

Svečiai iš Japonijos taip pat lankėsi Nacionalinėje dailės galerijoje, Radvilų rūmų muziejuje bei Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur susitiko su Lietuvos menininkais ir kultūros veikėjais. Šis kultūrinis mainų aktyvumas neabejotinai prisidės prie gilesnio abiejų šalių supratimo ir bendradarbiavimo.

Renginio organizavimą koordinuoja Lietuvos kultūros institutas kartu su kultūros atašė Japonijoje Gabija Čepulionyte, kurie kartu su savo kolegomis užtikrins, kad 2026 m. pavasaris Japonijoje bus ne tik meninis, bet ir tarpkultūrinis įvykis.

Pagal LR Kultūros ministrijos pranešimą
Foto Vladas-Mackevich