Rinkimų komitetui sužlugti gali reikėti tik vieno žmogaus

Lietuvos naujienos/Miesto naujienos/Naujienos

Šį ketvirtadienį VRK panaikino rinkimų komiteto „Piliečių jėga ir teisingumas“ registraciją.

Už tokį sprendimą balsavo septyni VRK nariai, trys susilaikė. Komiteto registravimas panaikintas, nes jame nebeliko įstatyme numatyto būtino narių skaičiaus. Komiteto atstovai žadėjo VRK sprendimą skųsti teismui. Panaikinti šio Vilniuje savivaldos rinkimuose norėjusio dalyvauti komiteto registravimą VRK prašė partija „Tvarka ir teisingumas“.

Jos teigimu, iš komiteto pasitraukus keliems nariams, jis nebeatitinka įstatymo reikalavimo. Pagal įstatymą, visuomeninį rinkimų komitetą sudaryti turi ne mažiau kaip dvigubai daugiau narių nei toje savivaldybėje renkama politikų. Vilniuje renkamas 51 tarybos narys, tad minimalus komiteto narių skaičius – 102. „Tvarkos ir teisingumo“ duomenimis, „Piliečių jėgoje ir teisingume“ liko 97 nariai. Kaip mano komiteto kandidatas į sostinės merus Ramojus Girinskas, galbūt keli nariai patyrė spaudimą ir iš komiteto išėjo sausio 3–4 dienomis, komitetui apie tai nepranešdami.

Jis atkreipė dėmesį, kad vienas iš buvusių komiteto steigėjų, kuris praeityje buvo partijos Tvarka ir teisingumas narys, o šiuo metu yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Gedminas Rudžionis, jį ne tik paliko, bet ir tapo partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatu į sostinės savivaldybės tarybą. Todėl R. Girinskas įtarė „tvarkiečius“ galimai darius įtaką, kad komitetas žlugtų.

Komiteto atstovų teigimu, jie jau surinko rinkėjų parašus, todėl bus pažeisti jų teisėti lūkesčiai balsuoti už „Piliečių jėga ir teisingumas“ kandidatų sąrašą. VRK nariai, svarstydami šį klausimą, atkreipė dėmesį, kad įstatyme nenumatytas joks terminas, po kurio jau nebebūtų galima naikinti komiteto registravimo. Jie tai vertino kaip įstatymo spragą.

Pasak komiteto lyderio, tokiu būdu sukuriamas beprecedentis atvejis Lietuvoje, ir tai gali tapti politinių manipuliacijų įrankiu, sukelti masinę bangą visoje Lietuvoje, nes visi komitetai, kurie šiai dienai yra atlikę visus teisėtus veiksmus ir surinkę rinkėjų parašus, VRK išduotų rinkėjų rinkimų lapuose, negali būti garantuoti, kad dalyvaus artėjančiuose 2019 m. kovo 3 d. savivaldos rinkimuose.

2 Comments

  1. Man regis kuo didesnį turėsiu pasirinkimą už ką balsuoti tuo man bus geriau. Gaila jei šių kandidatų nematysiu. Juk tvirtai žinau, kad balsuosiu už bet kurios pakraipos atstovą jei tik išgirsiu tvirtą įsipareigojimą, kad kovodamas su kamščiais kasmet skirs pastovią biudžeto dalį transporto mazgų statyboms. Juk baisu kuomet skaitai savivaldybės planuose, jog tikimasi kone 30% gyventojų susodinti ant dviračių. Kažkodėl nematau nei vieno jų minančio dviračių pedalus žiemą, nesutiksi jų ir atnaujinto visuomeninio transporto salonuose. Jeigu ši partija su man0 (rinkėjo) nuomone sutinka žinoma aš už ją, gali net individualiais kandidatais startuoti, tik dar labiau tokiu atveju savo balsą jiems skirsiu ir kitusraginsiu taip pasielgti.

Parašykite komentarą