Miestas, kuriame gera gyventi

VRK grąžina rinkimų užstatus daliai 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos dalyvių

Lietuvos naujienos/Naujienos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl dalies rinkimų užstatų 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose grąžinimo.
VRK grąžina rinkimų užstatus daliai 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos dalyvių.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas nustato, kad pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui, VRK grąžina rinkimų užstatus juos sumokėjusioms partijoms, rinkimų komitetams ar išsikėlusiems kandidatams į savivaldybės tarybos narius – merus, jeigu:

1) politinės kampanijos dalyvis teisės aktuose nustatytais terminais pateikė politinės kampanijos finansavimo ataskaitą, jos priedus bei išlaidas ir pajamas pagrindžiančius dokumentus;

2) kandidatai nepažeidė rinkimų įstatymus reglamentuojančių arba šiurkščiai nepažeidė politinių kampanijų finansavimą reglamentuojančių teisės aktų;

3) kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus ar kandidatų sąrašas per savivaldybės tarybos rinkimus surinko ne mažiau kaip 3 procentus rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

VRK nusprendė grąžinti rinkimų užstatus, kurių bendra suma yra 313 966,26 eurai, juos sumokėjusioms partijoms, visuomeniniams rinkimų komitetams, asmenims, save išsikėlusiems kandidatais į savivaldybės tarybos narius – merus. Nuspręsta grąžinti rinkimų užstatus, kurių bendra suma yra 166 806 eurai, juos sumokėjusiems asmenims, einantiems su savivaldybės tarybos nario pareigomis nesuderinamas pareigas ir šių pareigų atsisakiusiems iki pirmojo posėdžio, už minėtus asmenis sumokėjusioms partijoms ar asmenims, ar neišrinktiems kandidatams bei 22 241,10 eurų partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams, nepateikusiems pareiškinių dokumentų, panaikinus visuomeninių rinkimų komitetų registraciją, kandidatų sąrašus dėl per mažo kandidatų skaičiaus.

VRK nusprendė negrąžinti rinkimų užstatų, kurių bendra suma yra:

1) 10 193,70 euro, juos sumokėjusioms partijoms, visuomeniniams rinkimų komitetams ar juos sumokėjusiems asmenims, nesurinkus 3 procentų rinkėjų balsų;

2) 190 707,00 euro, juos sumokėjusiems asmenims, einantiems su savivaldybės tarybos nario pareigomis nesuderinamas pareigas ir dėl nesuderinamų pareigų iki pirmo posėdžio atsisakiusiems mandato, už minėtus asmenis sumokėjusioms partijoms ar asmenims;

3) 3 706,80 euro, save išsikėlusiems kandidatams į savivaldybės tarybos narius – merus.

Taip pat VRK nusprendė atidėti rinkimų užstatų, kurių bendra suma 926,70 eurai, grąžinimą visuomeniniam rinkimų komitetui „Tavo Ukmergė“ iki atliekamų tyrimų pabaigos.

Negrąžintinus rinkimų užstatus, kurių bendra suma yra 204 607,50 eurus, pervesti į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą.

Primename, kad 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose partijos, rinkimų komitetai ar asmenys išsikėlę kandidatais į savivaldybės tarybos narius-merus turėjo susimokėti:

rinkimų užstato dydį vienam kandidatų sąrašui kartu toje pačioje savivaldybėje iškėlus vieną kandidatą į savivaldybės tarybos narius – merus – 1 VMDU (926,7 Eur);
tik keliamam kandidatų sąrašui – 1 VMDU (926,7 Eur);
tik keliamam ar išsikeliančiam kandidatui į savivaldybės tarybos narius – merus – 1 VMDU (926,7 Eur);
rinkimų užstatą pakeisti vieno kandidato vietą kandidatų sąraše – 0,5 VMDU (463,35 Eur);
įrašyti į kandidatų sąrašą naują kandidatą – 0,5 VMDU (463,35 Eur);
sujungti partijos iškeltų kandidatų sąrašus – 0,3 VMDU už kiekvieną sujungiamą sąrašą (278,28 Eur);
už kiekvieną partijos ar rinkimų komiteto sąraše keliamą kandidatą, einantį pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis – 10 VMDU (9 267 Eur).

Du kartus didesnis rinkimų užstatas numatomas tai partijai, kuri per paskutinius Seimo ar savivaldybių tarybų rinkimus, arba per rinkimus į Europos Parlamentą buvo iškėlusi kandidatus arba kandidatų sąrašą (sąrašus) ir nepateikė įstatymų nustatyta tvarka lėšų šaltinių ir jų panaudojimo rinkimų agitacijai ataskaitos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*

Paskutiniai iš

Pereiti Viršus