Vilniuje steigiamas CERN verslo inkubatorius įsikurs Saulėtekio slėnyje

Lietuvos naujienos/Miesto naujienos/Naujienos

Sausio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė , dalyvavusi Pasaulio ekonomikos forume Davose, galutinai susitarė su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaline direktore dr. Fabiola Gianotti dėl dviejų CERN verslo inkubatorių Vilniuje ir Kaune steigimo.

Vilniuje verslo CERN inkubatorius įsikurs Saulėtekio slėnyje. Lietuva su CERN sutartį dėl šių inkubatorių steigimo pasirašys vasario mėnesį. Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik devyniose valstybėse. Lietuva bus simbolinė dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi. Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN verslo inkubatoriai bus vieninteliai Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi – skatins taikyti pažangiausias fizikos ir sveikatos bei informacines technologijas, plėtos optinių lazerių taikymą pramonėje.

Lietuva taip pat sulauks ir CERN ekspertų konsultacijų ir pagalbos, kuriant naujus mokslo produktus įvairiose srityse. Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia mūsų šalies mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

Parašykite komentarą