Valdas Adamkus nustebo sužinojęs, kad jis remia Remigijaus Šimašiaus kandidatūrą

Miesto naujienos/Naujienos

Vilniaus savivaldos rinkimai pradeda panėšėti į detektyvą, ypač pasklaidžius poros rinkiminių komitetų palaikančiųjų sąrašus. Vieni įdomiausių – dabartinio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir visuomeninio rinkimų komiteto „Judėk, Vilniau!“. V. Adamkus neremia nė vieno kandidato Apsilankius dabartinio mero R. Šimašiaus elektroninėje svetainėje simasius.lt skelbiamas merą palaikančių asmenų sąrašas. Čia – dvi labai įdomios pavardės. Pirmoji – prezidento Valdo Adamkaus. Svetainėje netgi pateikiama prezidento citata, išsakyta susitikimo metu: „Kiekvieną žinią apie Vilniaus savivaldybės ir mero Remigijaus Šimašiaus rūpestį sostinės žmonėmis, apie tai, kad Vilnius žengė dar vieną žingsnį atvirumo, modernumo ir inovatyvumo kryptimi, priimu su džiaugsmu ir dėkingumu.“
Prezidento V. Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė akivaizdžiai sutriko, kai LŽ telefonu jos pasiteiravo, ar V. Adamkus šiuose savivaldos rinkimuose iš tiesų palaiko R. Šimašiaus kandidatūrą. Apie dabartinio mero svetainėje skelbiamą V. Adamkaus paramą ji nebuvo girdėjusi ir paprašė pasidalinti svetainės nuoroda. Po poros valandų dar kartą susisiekus su V. Adamkaus referente, ji patikino, kad cituojamus svetainėje žodžius prezidentas iš tiesų prieš metus sakė, tačiau tai negali būti laikoma parama artėjančiuose savivaldos rinkimuose. „Tai buvo tikrai pasakyta R. Šimašiui praėjusių metų kovo 6 dieną, bet tai neturi nieko bendro su rinkimais. Prezidentas nedalyvauja rinkiminėje kampanijoje, nė vienoje. Kol kas prezidentas niekam nėra davęs savo paramos ir savo žodžio“, – tikino B. Bagonaitienė.
Ką remia V. Baumila? Su kita garsia asmenybe, atlikėju Vaidu Baumila susijusi istorija dar painesnė. R. Šimašiaus tinklapyje skelbiama, kad ir V. Baumila jį palaiko kaip Vilniaus mesto merą. Greta atlikėjo nuotraukos pateikiama citata: „Remigijus Šimašius yra easy going, atviras, modernus ir betarpiškas meras. Kasdien matau, kaip keičiasi miestas, todėl noriu, kad teigiami Vilniaus pokyčiai, kuriuos jis inicijuoja, tęstųsi ir toliau. Palaikau Remigijų!“
Kyla pagrįstas klausimas, o kas tada palaiko kandidatę į merus Ingą Laurušonę, kurią kelia visuomeninis rinkimų komitetas „Judėk, Vilniau!“. Šio komiteto nariu, kandidatuojančiu į Vilniaus miesto tarybą, yra tas pats V. Baumila. Šio visuomeninio rinkimų komiteto koordinatorius Paulius Malžinskas tikino, kad atlikėjas yra raštu pateikęs prašymą tapti kandidatu į tarybą po šio politinio darinio vėliava ir jo atsiimti kol kas nepanoro. „Jis parašė sutikimą tapti kandidatu mūsų komiteto sąraše. Jis bus mūsų kandidatas, jeigu tą patvirtins Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Matėme tą informaciją (R. Šimašiaus tinklapį – LŽ) ir patys nusistebėjome, tačiau kažką komentuoti negalėčiau. Į šį klausimą turėtų atsakyti pats Vaidotas. Tik galiu dar kartą patvirtinti, kad jis pateikė sutikimą tapti kandidatu mūsų rinkimų komitete ir kol kas neturime Vaidoto Baumilos pareiškimo, kad mūsų komiteto sąraše būti nebenori. Kartu reikėtų paklausti paties R. Šimašiaus, kodėl jis įtraukė mūsų kandidatą, esantį mūsų sąraše tam tikru numeriu?“, – susidariusia kurioziška situacija stebėjosi P. Malžinskas.
V. Baumilos vadybininkas, Romas Michailovskis, susisiekęs su V. Baumila, perpasakojo, kad iš tiesų dainininkas reiškia paramą dabartiniam Vilniaus merui R. Šimašiui, o su visuomeniniu rinkimų komitetu „Judėk Vilniau!“ įvykęs nesusipratimas. „Iš esmės jo oficiali pozicija yra, kad jis palaiko tik vieną merą – R. Šimašių turiu mintyje. Ten („Judėk, Vilniau!“ – LŽ) buvo jo kolegų bendruomenė, kuri ėjo į savivaldos rinkimus, jis tiesiog apsigavo, nes vėliau dar ir savo merą siūlo, o jis tos informacijos nežinojo. Taip ir gavosi“, – aiškino R. Michailovskis. Tačiau pats V. Baumila, šiuo metu esantis ne Lietuvoje, LŽ komentavo, kad remiantis komitetą „Judėk, Vilniau!“, o R. Šimašių palaiko kaip žmogų ir Vilniaus merą.
„Aš remiu komitetą ir komiteto idėjas. Visuomet palaikiau Remigijų savivaldybėje. Kaip miesto merą iki šiol jį miniu. „Judėk, Vilniau!“ komitete palaikau su aktyviu Vilniumi susijusias idėjas“, – teigė V. Baumila. Paaiškinimas: palaiko, bet neremia? Kaip simasius.lt svetainėje prie palaikančiųjų atsidūrė prezidentas V. Adamkus ir V. Baumila – bandė paaiškinti R. Šimašiaus rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ atstovas Vincas Jurgutis. „Šios citatos į simasius.lt įdėtos gavus jas iš minimų asmenų, suderinus su jais arba jų atstovais. Tai nereiškia šių asmenų privalomos paramos rinkimuose – balsavimas, kaip žinia, Lietuvoje yra slaptas. Tačiau šios citatos reiškia šių asmenų pritarimą Remigijaus Šimašiaus pasirinktai politinei krypčiai ir jo vykdomiems darbams. Esame dėkingi rėmėjams, kad jie viešai apie tai kalba“, – sako V. Jurgutis. Kitų parama akivaizdi Kiti R. Šimašiaus svetainėje nurodyti asmenys iš tiesų reiškia paramą dabartiniam Vilniaus merui ir jokio kito politinio judėjimo sostinėje nepalaiko. Tarp jų – verslininkas Ignas Staškevičius.
„Taip, palaikau Remigijaus Šimašiaus siekį dirbti Vilniaus meru dar vieną kadenciją. Ačiū, kad pasitikslinate. Remigijus pakvietė ateiti viešai palaikyti jo apsisprendimo. Atsiliepiau paskatindamas jį kandidatuoti ir palaikau jo siekį, nes tikiu, kad jis tinkamas kandidatas“, – sakė I. Staškevičius. Palaikymą dabartiniam merui reiškia ir Vilniaus Licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, teigiantis, kad R. Šimašiaus komanda, lyginant su ankstesnėmis miesto valdžiomis, parodė didžiausią paramą švietimo bendruomenei. Pabrėžiama, kad su streikavusiems mokytojams, tame tarpe ir pačiam S. Jurkevičiui, išmokėtomis algomis, tai nieko bendra neturi.
„Esu dėkingas merui už atliktus darbus švietimui ir palaikau, kad tie darbai būtų tęsiami. Ši R. Šimašiaus kadencija buvo labai gera Vilniaus mokykloms. Tai susiję su trimis dalykais. Pirma, buvo pradėtos prideramai šildyti mokyklos. Iki tol mokiniai buvo šaldomi. Antra, meras visoms Vilniaus švietimo įstaigoms skyrė prideramą lėšų kiekį mokyklų tvarkymui, reikalingiems daiktams pirkti. Nuo 20–30 tūkst. eurų metams kiekvienai mokyklai. Tai yra stebuklas, nes iki tol mes gaudavome kartais šimtą eurų, o kartais – išvis nieko. Trečia, man priimtina jo liberali pozicija. Nesulaukiau nei spaudimo, nei ribojimo, net jeigu mano, kaip mokyklos vadovo, pozicija nesutinka su jo, kaip mero pozicija. Turėjau teisę ir galiu pasisakyti apie švietimą, vykstančius procesus. Man šie trys dalykai yra labai priimtini“, – tikino S. Jurkevičius.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*