Pristatyti 35 įdomiausi renginiai Vilniuje 2019 m.

Jaunimo lyga/Kultūra/Lietuvos naujienos/Miesto naujienos

Vilnius pristato 35 įdomiausius renginius, jau tapusius tradicija ir turinčius didelį gerbėjų ratą ne tik Vilniuje ar Lietuvoje. Atraskite muzikos ar kino naujoves, meno ir kultūros įvairialypiškumą, pristatomas naujausias tendencijas ir ypatingą idėjų kupiną atmosferą.

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ Kovo 21 d. – balandžio 4 d., „Forum cinemas“

Didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Pirmieji pamatykite aktualiausias filmų premjeras, dalyvaukite susitikimuose su kino kūrėjais, rinkite įdomiausius filmus. Kokybiško autorinio pasaulio kino panorama suskirstyta į penkias programas: „Metų atradimai“, „Festivalių favoritai“, „Meistrai“, „Kritikų pasirinkimas“ ir Europos debiutų konkursas.

Robotikos festivalis „Robotiada“ Kovo 23 d., Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“

Pasinerkite į ateitį ir pasižvalgykite po robotų pasaulį: humanoidiniai, pramoniniai, edukaciniai, pramoginiai robotai parodys, ką sugeba. Didžioji išradėjų šventė laukia ir mažųjų robotų gerbėjų, ir rimtų technologijų fanų – nepraleiskite kūrybinių dirbtuvių, robotų kovų ar edukacinių pamokų. Elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“ Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Čia technologijos ir muzika kuria naują harmoniją – festivalyje pristatomos įvairiais technologiniais kanalais sklindančios naujovės ir idėjos. Išgirskite įdomiausius jaunosios ir viduriniosios kartos kūrėjų darbus, elektroakustines premjeras. Nepraleiskite specialios vakarinės programos, kurioje pasirodys alternatyvios elektroninės muzikos scenos atlikėjai, eksperimentinės muzikos kūrėjai ir didžėjai.

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ Gegužės 2-12 d.

Įvairiose miesto vietose Susipažinkite su šalies ir pasaulinėmis šokio tendencijomis. Greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų čia išvysite ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus. Festivalis – puiki proga nagrinėti žmogaus kūno galimybių ribas, pasaulio aktualijas ir netikėtas idėjas. Dizaino savaitė Gegužės 6-12 d., įvairiose miesto vietose Užliekite pasaulį rašalo mėlyna spalva – tai „Dizaino savaitės“ vizitinė kortelė. Čia originalios idėjos ir profesionalūs sprendimai žengia su funkcionalumu ir naudinga informacija. Dalyvaukite kūrybinėse dirbtuvėse, lankykitės dizaino parodose, semkitės žinių konferencijose, susipažinkite su lietuvių dizaino kūrėjų darbais. Šių metų tema nagrinėja progreso temą ir atkreipia dėmesį pastarųjų metų pasiekimus ir inovacijas. Europos diena Gegužės 9 d., įvairiose miesto vietose Europos diena švenčia tūkstančiai žmonių visoje Europos Sąjungoje. Tai puiki proga susipažinti su Europos šalių kultūra ir kulinariniu paveldu. Patikrinkite, kiek žinote ne tik apie kaimynines šalis. Koncertai, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės kviečia geriau prisiminti, kaip ir kodėl gimė suvienytos Europos idėją. Gatvės muzikos diena Gegužės 18 d., įvairiose miesto vietose Pasižymėkite kalendoriuje – trečiąjį gegužės mėn. šeštadienį Vilniaus senamiesčio gatvėmis liesis muzika. Profesionalūs muzikantai, mėgėjai ir svajojantys apie didžiąją sceną atskleidžia savo talentus. Kad ir kokią muziką mėgstate, tikrai ją išgirsite. Čiupkite ir savo būgną – „Drum2gether“ mušamųjų instrumentų eisena ir improvizacija kviečia prisijungti visus norinčius.

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ Gegužės 21-26 d.

Įvairiose miesto vietose Seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, vykstantis nuo 1973 m., kviečia pažadinti galbūt kiek pamirštas tradicijas. Išgirskite į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą įtrauktas lietuviškąsias sutartines, palaikykite vaikus, dalyvaukite naktišokiuose ar užsiregistruokite į dirbtuves. Tačiau festivalis skirtas ne tik lietuvių folklorui – čia išgirsite ir autentiškos užsienio šalių tautinės muzikos atlikėjų pasirodymų. Vilniaus festivalis Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Tikras delikatesas klasikos gerbėjams – žymūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai drąsiai interpretuoja stambius simfoninius ir kamerinius kūrinius. Pirmieji išgirskite šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių premjeras ir originalius festivalio užsakymu sukurtus kūrinius. Čia tradiciškai galite tikėtis renesanso ir baroko kūrinių, legendinių džiazo solistų, lietuvių atlikėjo rečitalio ir staigmenų.

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ Gegužės 30 d. – birželio 2 d.

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Pasinaudokite išskirtine proga susipažinti su šiuolaikinių lietuvių ir užsienio menininkų darbais. 10-oji jubiliejinė tarptautinė meno mugė žada ypatingų netikėtumų, instaliacijų ir performansų. Mugėje ne tik apžiūrėkite meną – dalyvaukite kūrybinėse dirbtuvėse, bendraukite su pačiais menininkais ir sužinokite, kas juos įkvepia menui. Virš 20 tūkst. lankytojų tradiciškai mugėje per tris dienas aplanko apie 60 meno galerijų iš 15 šalių. Kas bus jūsų favoritas?

„Login“ Technologijų ir inovacijų renginys Birželio 6-7 d.

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Susipažinkite su rinkodaros, technologijų naujovėmis ir ateities tendencijomis didžiausioje konferencijoje Baltijos šalyse. Tarptautiniame renginyje pranešimus skaito ir apie inovacijas diskutuoja garsiausi lietuvių ir užsienio specialistai. Šiais metais renginys taip pat daug dėmesio skirs vis aktualesnei tvarumo temai. Kultūros naktis Birželio 14 d., įvairiose miesto vietose Kai nusileidžia saulė, Vilniaus gatves, galerijas ir netikėčiausias erdves užplūsta pats įvairiausias menas. Ar spėsite per vieną naktį pamatyti daugiau nei 150 muzikos, šokio, teatro, kino, fotografijos, šiuolaikinių instaliacijų ir daugybę kitų projektų? Nemokamai lankykitės kultūriniuose renginiuose ir atraskite netradicinius sprendimus, eksperimentu ir naujas kūrybines erdves. Kristupo festivalis Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Pasveikinkite festivalį 25-ojo gimtadienio proga. Ko tikėtis? Programą geriausiai atspindi festivalio moto: „visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius”. Čia skamba ne tik klasikinės muzikos šedevrai. Vietos randa ir džiazas, eksperimentiniai projektai, tradiciniai ciklai. Leiskite muzikai jus užvaldyti po bažnyčių skliautais, po vasaros dangumi, ar gamtos apsuptyje.

Velomaratonas

Data bus patikslinta, startas prie LR Seimo Pajudėkite! Išbandykite savo jėgas ir ištvermę ant dviračio. Nesvarbu, ar tai bus vienintelis pasivažinėjimas šiais metais, ar siekiate sportinių aukštumų – tradicinis „Velomaratonas“ kviečia riedėti Senamiesčio gatvėmis. Čia smagiai laiką praleiskite su visa šeima – trasa su apdovanojimais mažiesiems galbūt taps įkvėpimu rimčiau susidomėti dviračių sportu. Baltramiejaus mugė Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Pasijuskite tarsi laiko mašina grįžę į Viduramžius. Vilniaus gatvėse Renesanso drabužiais apsirėdę miestelėnai, senoji muzika ir amatai – miesto amatų ir menų šventė atgaivina tradicijas. Stebėkite iškilmingą visų dalyvių amatininkų eisena, stebėkite amatų demonstravimus arba patys įsijauskite į amatininko kailį – žieskite puodynę, verpkite, auskite, ar nusikalkite monetą.

We Run Vilnius Gegužės 26 d., startas prie Katedros aikštės Bėkite, kiek kojos neša didžiausiame pavasario bėgime Lietuvoje! 5, 10 ir 21 km trasose išbandykite jėgas su profesionaliais sportininkais, mėgėjais ir net mažaisiais bėgikais. Mėgaukitės nuostabia Senamiesčiu besidriekiančia trasa ir draugiška atmosfera, o startas ir finišas – šalia Katedros. Gal pralenksite daugiau nei 10 000 dalyvių?

Gatvės teatro festivalis „SPOT“ Liepos 10-14 d., įvairios miesto vietos Pasinerkite į kultūrą nemokamame gatvės teatro festivalyje. Naujai pamatykite urbanistines erdves stebėdami spektaklių ir instaliacijų seriją įvairiausiose miesto gatvėse bei skveruose. Choreografiniai performansai, koncertai, šiuolaikinio teatro pasirodymai supažindins su kitokiu Vilniaus senamiesčiu. Vilniaus mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“ Data bus patikslinta, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelis Šį festivalį užuosite iš tolo – grilio kvapas atvilios į kiemelį, kur išsirikiavę miesto mėsainių specialistai stebins gurmaniškais deriniais ir kovos dėl jūsų dėmesio. Tradiciniame festivalyje rasite mėsainių, kurių galite paragauti tik kartą per metus. Festivaliui artima lėto maisto filosofija, ekologijos ir etiško elgesio principai – ruošiant mėsainius naudojami švieži ir vietos ūkininkų teikiami produktai.

Kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ Rugpjūčio 1-31 d., Valdovų rūmų kiemas Filmus galima žiūrėti įvairiai, bet vasaros metu pasimėgaukite didžiausiu malonumu ir pasinerkite į romantišką kino patirtį. Įsitaisykite kėdėje su puodeliu kavos, nepamirškite jaukaus pleduko, ir žiūrėkite kino klasiką, lietuviškus filmus, dokumentiką bei garsiausius metų filmus po žvaigždėmis. Sostinės dienos Rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d., įvairiose miesto vietose Švęskite kartu su Vilniumi didžiausioje muzikos, gero maisto, kultūros ir puikios nuotaikos fiestoje. Gyvo garso koncertai, mugė pačioje miesto širdyje – Gedimino pr., išskirtiniai meniški šou mieste pasitinka naują – rudens – sezoną. Pasiruoškite aktyviam kultūriniam veiksmui ir įvairiems kūrybiniams sumanymams.

Tarptautinis šiuolaikinių scenos menų festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“ Rugsėjo 2-8 d., Menų spaustuvė Atitrūkite nuo kasdienybės ir pasinerkite į fantazijų, iliuzijų, laikino grožio ir beveik neribotų žmogaus galimybių pasaulį. Pamatykite, kad cirkas gali būti visiškai kitoks – trupių iš viso pasaulio pasirodymai stebins šiuolaikiškumu, nagrinės aktualias temas. Panorėsite išbandyti savo jėgas patys? Dalyvaukite judesio užsiėmimuose.

Muzikos ir menų festivalis „Loftas fest“ Rugsėjo 6-7 d., Menų fabrikas „Loftas“ Vasarai pasibaigus festivaliai tęsiasi – dalyvaukite vieninteliame miesto muzikos ir menų festivalyje Baltijos šalyse. Kokybiškos muzikos scenos, meno pasirodymai, spektakliai, naktiniai kino seansai, parodos po atviru dangumi – buvusių fabrikų teritorijoje įsisukite į meno sūkurį. Ragaukite gatvės maisto, ieškokite jaunųjų lietuvos dizainerių mados perliukų ar vinilinių plokštelių naktiniame turguje. Japonų kultūros festivalis „NowJapan“ Data bus patikslinta, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Ką žinote apie Japoniją? Susipažinkite su Tekančios saulės šalimi neišvykdami iš Vilniaus. Ypatinga šalies kultūra apima tiek daug, kad tik spėkite dalyvaukite: gausybė pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių, pranešimų, parodų, filmų ir animacijos seansų, konkursų neleis nuobodžiauti. Japonia garsėja ir technologijomis, tad pamatykite visas naujoves, išbandykite kompiuterinius žaidimus ir pasinerkite į virtualią realybę.

Tarptautinis senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale“. Data bus patikslinta. Ne taip dažnai Vilniuje išgirsite gražiausius senosios muzikos kūrinius. Čia skamba ne tik jau klasika tapę kūriniai. Viduramžių, renesanso ir baroko muzikai, šokiui ir teatrui skirtas festivalis mini garsių kompozitorių jubiliejines datas, rengia teatralizuotas programas ir net stato spektaklius.

Danske Bank Vilniaus maratonas Rugsėjo 8 d., startas prie Vilniaus katedros Pasiryžę 42 km iššūkiui? Jei šis atstumas gąsdina, rinkitės pusmaratonį ar 10 km, bėkite 5 km su šeima, ar supažindinkite vaikus su smagiu bėgimo sportu 200 metrų distancijoje. Bėgti gali visi, tad metas pasiruošti bėgimo batelius ir tyrinėti Vilniaus senamiestį bėgimo žingsneliu. Tautų mugė Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Tikrai užuosite mugę iš tolo – čia Vilniaus gatvėse ruošiami įvairūs nacionalinių virtuvių patiekalai, susipažinsite su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis. Garsiosios vokiškos dešrelės, gruziniški paplotėliai, karaimų kibinai ir kiti gardėsiai vilioja paragauti visko. Tačiau tai – ne tik smagurių rojus. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai.

Elektroninių garso praktikų festivalis „Ahead“. Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Ieškokite naujų patirčių. Festivalis įtraukia ne tik muzika – dalyvaukite kūrybinėse dirbtuvėse, diskutuokite ir artimiau susipažinkite su garsu ir elektronika susijusiais reiškiniais. Čia akis į akį susitikite su kūrėjais ir sužinosite, ką šiais laikais reiškia kurti ir būti elektroninių garso praktikų dalimi.

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz“. Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Miestą užlieja šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos banga. Tai reta proga pamatyti garsiausius užsienio džiazo atlikėjus Lietuvoje, atrasti muzikines naujoves, išgirsti kylančias žvaigždes ir paragauti džiazo avantgardo. Pasinerkite į laisvą festivalio dvasią ir iš įvairialypės programos išsirinkite, kas sužadins jūsų smalsumą.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“. Data bus patikslinta, įvairiose miesto vietose Kokia yra šiuolaikinė muzika? Festivalis atskleidžia, kad tai– ne tik, ką girdime radijo stotyse. Išgirskite patys. Jūsų laukia atvira visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai programa. Pagrindines Vilniaus koncertų sales užvaldo ir rimtoji simfoninė muzika, ir alternatyvioji kūryba, elektroninė ar eksperimentinė muzika, multimedijų projektai.

Žaidimų kultūros festivalis „Game On“. Data bus patikslinta, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Gyvenimas – tai žaidimas! Nesiliaukite žaidę, nesvarbu, kiek jums metų. Festivalyje atrasite visko: Nuo inovatyvių sprendimų iki geriausios žaidimų įrangos, nuo virtualios realybės iki naujausių indie žaidimų. Jei esate tikras fanas, dalyvaukite įspūdingame kostiumų šou ar išsamioje konferencijoje žaidimų kūrėjams. Sužinokite visas naujienas iš vidaus.

Lietuvos gastronomijos festivalyje Lapkričio 4-10 d., įvairios miesto vietos. Ragaukite! Leiskitės į gurmanišką kelionę po Vilniaus restoranus ir atraskite netikėtų skonių. Specialūs meniu, degustacinės vakarienės ir ypatingi geriausių miesto šefų kūriniai nustebins. Jūsų rankose ir „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ titulo likimas, tad ragaukite ir vertinkite.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Lapkričio 7-24 d., „Forum cinemas“ Laukiamiausia kino gurmanų puota – iš plačios festivalio programos išsirinkti gali būti nelengva. Čia ir kino tradicijos, ir naujausios mados, ir nepatogiausius klausimus nagrinėjantys filmai. Keliaukite po gero Europos kino erdves nuo klasikos iki šių dienų ir pamatykite geriausius, vertingiausius ir Europoje pripažintus filmus. Svarbiausias klausimas – kaip spėti pamatyti viską?

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius mama jazz“. Data bus patikslinta. Teskamba džiazas! Sužinokite, kas šiandien vyksta džiazo pasaulyje, kaip keičiasi ši muzika, kas aktualu dabar. Lankykitės ne tik koncertuose. Domėkitės džiazu specialiose parodose, dalyvaukite pokalbiuose su atlikėjais. Čia laukia ne tik garsūs užsienio atlikėjų pasirodymai, bet ir plati lietuviško džiazo panorama, specialios festivaliui sukurtos meninės programos, jaunųjų atlikėjų pasirodymai. Džiazo ir salėje, ir gyvenime nebus per daug.

Vilniaus alaus festivalis VAF Lapkričio 29-30 d., Menų fabrikas „Loftas“ 200 skirtingų alaus rūšių – tikras išbandymas net didžiausiam alaus gerbėjui. Apsilankykite didžiausiame Lietuvoje nepriklausomame craft alaus festivalyje. Degustuokite, išmokite derinti alų su maistu. Čia atrasite netikėtų skonių – nuo senųjų, tūkstančius metų aludarių perduodamų receptų, iki eksperimentų – viskio statinėse brandingo alaus ar alaus su egzotiniais vaisiais.

Kalėdos sostinėje Gruodžio 1 d. – sausio 6 d., įvairiose miesto vietose Kas gali būti gražiau už kalėdinę pasaką siaurose Senamiesčio gatvelėse? Visą mėnesį semkitės šventinės atmosferos ir magiškos nuotaikos. Viena įspūdingiausių Europos eglių, meduoliais kvepiančios mugės, smagūs kalėdiniai koncertai, vaikų mėgstamiausias kalėdinis traukinukas – čia malonumų ir pramogų suras ir didelis, ir mažas. Ieškokite daugybės nemokamų renginių ir susikurkite gražiausių atsiminimų.

Parašykite komentarą