Miestas, kuriame gera gyventi

Mirė per koncertą ant scenos subadytas Gdansko meras

Lietuvos naujienos/Naujienos

Sekmadienio vakarą per labdaros koncertą subadytas Gdansko miesto meras Pawelas Adamowiczius pirmadienį mirė, skelbia Skynews.
Lenkijos šiaurinio Gdansko uostamiesčio meras sekmadienį vakare buvo sunkiai sužalotas per didelį labdaros koncertą. Meras Pawelas Adamowiczius buvo subadytas peiliu per kasmetinę lėšų rinkimo akcijos, organizuotos svarbiausios šalies labdaros organizacijos – Didžiojo šventinės pagalbos koncerto (WOSP), finalą. Įtariamas užpuolikas buvo sulaikytas.
Lenkijos transliuotojas TVN pranešė, kad užpuolikas nuo scenos šaukė buvęs įkalintas, kai šaliai vadovavo liberalios partijos „Pilietinė platforma“ (PO), kuriai anksčiau priklausė Gdansko meras, vyriausybės, nors buvo nekaltas. Greitosios pagalbos gydytojai gaivino P. Adamowiczių scenoje ir vėliau išvežė jį į ligoninę. Pirmadienį paryčiais buvo paskelbta, kad meras buvo operuotas, bet jo „būklė labai, labai kritinė“. Merui buvo sužeista širdis, diafragma ir pilvo ertmės organai, sakė jį operavęs Gdansko universitetinės ligoninės chirurgas Tomaszas Stefaniakas. „Ateinančios valandos bus lemiamos“, – pridūrė jis. Vienas vietos policijos atstovas sakė, kad sulaikytas įtariamasis yra 27 metų Gdansko gyventojas. Šiame Baltijos pajūrio mieste gyvena apie pusė milijono žmonių.
Išpuolis prieš merą yra „nepaaiškinamo barbariškumo aktas“, pareiškė VRM vadovas J. Brudzinskis. Atakos vaizdo įraše, paskelbtame per „YouTube“, matyti, kad mikrofoną sugriebęs užpuolikas nuo scenos šaukė buvęs be kaltės įkalintas, kai šaliai vadovavo liberalios partijos „Pilietinė platforma“ (PO), kuriai anksčiau priklausė Gdansko meras, vyriausybė. Jis tvirtino, kad patyrė kankinimų. „Štai kodėl Adamowiczius mirs“, – pridūrė jis. Vienas įvykio liudininkas sakė televizijai TVN, kad vyras atrodė „džiūgaujantis dėl to, ką padarė“. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas ir buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, vienas iš PO įkūrėjų ir kilęs iš Gdansko, per „Twitter“ rašė: „Visi melskimės už merą Adamowiczių. Pawelai, mes su tavimi.“ P. Adamowiczius yra Gdansko meras nuo 1998 metų. Jis priklausė demokratinės opozicijos judėjimui „Solidarumas“, 9-ame dešimtmetyje susikūrusiam šiame mieste vadovaujant Lechui Walesai.
Jis buvo laikomas progresyvių pažiūrų veikėju ir pasisakydavo už LGBT bendruomenės teises bei mažumų toleranciją. Be to, jis demonstravo solidarumą su žydų bendruomene, kai praeitais metais buvo išdaužyti miesto sinagogos langai, ir griežtai pasmerkė šį vandalizmo atvejį.
Prezidentas Andrzejus Duda pabrėžė, kad nors jo ir mero politinės pažiūros skyrėsi, „šiandien besąlygiškai esu su juo ir jo mylimais žmonėmis, kaip, tikiuosi, ir visi mūsų tėvynainiai. Meldžiuosi, kad jis visiškai pasveiktų.“ TVN nurodė, kad apie 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku ant scenos užšoko vyras ir kažką sušuko, o tuo metu meras buvo matomas susiėmęs už pilvo. Gdansko radijas pranešė, kad P. Adamowicziui buvo durta į širdies sritį, bet savo šaltinio jis neįvardijo.

Parašykite komentarą

Paskutiniai iš

Pereiti Viršus