Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir du referendumai

Lietuvos naujienos/Naujienos

Lietuvoje sekmadienį vyksta prezidento rinkimai ir referendumai dėl dvigubos pilietybės išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo. Balsavimas rinkimų apylinkėse truks nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 472 tūkst. 405 piliečiai. Iki balsavimo pabaigos galioja agitacijos draudimas.

Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai – socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis. Dabartinės šalies vadovės Dalios Grybauskaitės antroji kadencija baigiasi liepą.

Referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma Konstitucijoje nustatyti 121 vietos parlamentą vietoje dabartinių 141. Kitame referendume siūloma išplėsti pilietybės institutą taip, kad Lietuvos pasą galėtų išsaugoti žmonės, gavę „europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Kaip balsuoti ir kaip atvykti

Šia proga pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ primena, ne tik kaip balsuoti, bet ir skelbia specialią programą, padėsiančią į rinkimų apylinkes nuvažiuoti visiškai nemokamai ar gavus nuolaidą. Speciali programa galios sekmadienį visiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Šiaulių gyventojams. „Visuomet remiame prasmingas pilietines iniciatyvas, o Prezidento rinkimai bei jų metu vykstantys referendumai svarbūs visai Lietuvai.

„Bolt“ siekiame patobulinti bei palengvinti judėjimą mieste, tad mums svarbu ir padėti šalies gyventojams išreikšti nuomonę, kokios ateities bei kokių pokyčių jie savo šalyje nori. Norime prisidėti prie to, kad žmonės aktyviau vykdytų pilietinę pareigą ir tą darytų dar patogiau bei greičiau“, – sako „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius. Bendrovė primena, jog sekmadienį rinkėjai turi atvykti į savo rinkimų apylinkę bei: pateikti asmens dokumentą su asmens kodu ir nuotrauka pasirašyti rinkėjų sąraše bei patvirtinti rinkimų ir referendumų biuletenių gavimą slaptai užpildyti balsavimo biuletenius perlenkti biuletenius ir įmesti juos į balsadėžę.

Svarbu atsiminti, jog klaidingai užpildžius biuletenį, tačiau jo dar neįmetus į balsadėžę, sugadintą biuletenį galima grąžinti rinkimų komisijos nariui ir pakeisti jį nauju. Sugadintą biuletenį teks palikti komisijos nariui. Rinkimų dieną nėra būtina turėti ir rinkėjo kortelę, paprastai gaunamą paštu. Ją rinkimų komisijos narys gali atspausdinti jau balsavimo vietoje. Taip pat reikėtų prisiminti, jog rinkimų kabinoje draudžiama fotografuoti biuletenių užpildymą.

Parašykite komentarą