Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai iš šešėlio ištraukė bent 4,5 mln. eurų

Lietuvos naujienos/Naujienos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai smarkiai prisidėjo prie teigiamų pokyčių viešojo maitinimo sektoriuje – pastaruosius pusantrų metų minėtame sektoriuje, įvertinus visų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM. Per dieną žaidime gyventojai vidutiniškai užregistruoja iki 10 tūkst. kvitų, iš viso Kvitų žaidime užregistruota 3,2 mln. kvitų.

„Stebėdami Kvitų žaidimo prizus laiminčių kvitų tendencijas, matome, kad gyventojai noriai registruoja už viešojo maitinimo paslaugas gautus kvitus – laimingieji kvitai gauti įsigijus dienos pietus, pavakarieniavus ar tiesiog trumpam užsukus puodeliui kavos su gabalėliu pyrago. Kaip ir pernai, VMI skiria daug dėmesio viešojo maitinimo sektoriui – tai viena iš prioritetinių mokesčių administratoriaus veiklos sričių, todėl džiugu, kad prie teigiamų pokyčių šiame sektoriuje prisideda ir Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai. Vis dažniau paprašant kvito, o vėliau jį užregistruojant žaidime stebimas gyventojų pilietiškumas ir didėjantis sąmoningumas, kalbant apie poreikį prisidėti mažinant šešėlinės ekonomikos mastą“, – teigia VMI Kvitų žaidimo projekto vadovas Rolandas Puncevičius. Jis pažymėjo, kad išduotas fiskalinis kasos aparato kvitas patvirtina, jog pajamos apskaitytos tinkamai, o mokesčiai pasieks šalies biudžetą.

reklama

Paskaičiuota, kad žaidimo poveikis PVM prievolei viešojo maitinimo sektoriuje per mėnesį vidutiniškai siekia 275 tūkst. eurų. Remiantis šiais skaičiavimais, per laikotarpį nuo Kvitų žaidimo starto 2017 m. pabaigoje iki 2019 m. balandžio (imtinai), įvertinus visų PVM mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, viešojo maitinimo sektoriuje papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM.

VMI atstovas taip pat primena, kad norint dalyvauti Kvitų žaidime bilietu tampa ne mažesnės nei 1 euras sumos fiskalinis kasos aparato kvitas, kuris gyventojui nieko papildomai nekainuoja. Praplėtus žaidime galinčių dalyvauti prekybos vietų sąrašą, fiskalinius kasos aparato kvitus galima registruoti už visas gautas paslaugas ar įsigytas prekes. Vienintelis apribojimas – žaidime nedalyvauja 6-ių didžiausių prekybos tinklų parduotuvėse išduoti kvitai.

Kvitų žaidime laimėjusiems ir laiku prizų atvykusiems atsiimti gyventojams išdalytas prizinis fondas siekia beveik 250 tūkst. eurų. Laimingųjų kvitų savininkai asmeniškai informuojami trumpąja SMS žinute, kvito registracijos lauke nurodytu mobiliojo telefono numeriu. R. Puncevičius primena, kad pametus registruotą kvitą ar pavėlavus laimėjimą atsiimti per tam tikrą laikotarpį prizai grįžta į bendrą prizinį fondą.

Parašykite komentarą