Kandidatas į prezidentus kaltinamas po mėnesį trukusių išgertuvių užpuolęs mediką ir pareigūnus

Lietuvos naujienos/Naujienos

Prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas dalyvauti ketinantis filmų kūrėjas, žurnalistu-publicistu prisistatantis Kazimieras Juraitis šiuo metu Vilniaus miesto apylinkės teisme teisiamas dėl mediko bei dviejų pareigūnų užpuolimo ir pasipriešinimo pareigūnams. Anot vieno iš nukentėjusių pareigūnų, atvykus į K. Juraičio namus jo sutuoktinė teigė, kad vyras alkoholį vartojo visą mėnesį.
Baudžiamoji byla, kurioje K. Juraičiui pateikti kaltinimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir pasipriešinimo pareigūnams, jau kurį laiką nagrinėjama Vilniaus miesto apylinkės teisme. Ketvirtadienį teisėja Ieva Narbutaitė tęsė baudžiamosios bylos nagrinėjimą, teisme buvo apklaustas nukentėjęs policijos pareigūnas ir kviesti ekspertai bei psichiatras.
K. Juraitis kartu su advokatu Antanu Bartusevičiumi pateikė prašymą ateityje bylos nagrinėjimo procese daryti pertrauką neribotam laikui – anot K. Juraičio, šeštadienį, pateikus dokumentus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), turėtų įsigalioti jo, kaip prezidento rinkimų kandidato, teisinė neliečiamybė. „Tai man trukdys tiesiog kampanijos metu“, – prašymą nenagrinėti bylos motyvavo teisiamasis.
Prieš teismą stojusiam K. Juraičiui tenka aiškintis dėl 2017 m. birželio įvykių. Bylos duomenimis, apie vidurdienį į Vilniuje, Lenktojoje g., esančius kandidato į prezidentus namus buvo iškviesti medikai, pagalbos reikėjo pačiam K. Juraičiui. Tačiau apžiūros metu vyras pasidarė agresyvus ir smogė jį apžiūrėjusiam medikui Juozui Piragiui į veidą. Medikai iškvietė policijos pareigūnus, šie K. Juraitį sulaikė ir pristatė į Žirmūnuose esantį policijos komisariatą. Vyras buvo sulaikytas, tačiau vėliau dėl sveikatos problemų nuvežtas į Lazdynų ligoninę, iš kurios vėl buvo atvežtas į policijos komisariatą. Sulaikytas K. Juraitis nenurimo ir pasipriešino bent dviem policijos pareigūnams.
Anot su K. Juraičiu reikalų turėjusių pareigūnų, vyras buvo akivaizdžiai neblaivus, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Policijos komisariate sulaikytam kandidatui į prezidentus buvo nustatytas 2,17 promilės girtumas.
Ketvirtadienį teisme parodymus davė vienas iš trijų nukentėjusiųjų, policijos pareigūnas Mantvydas Laurinaitis. Anot pareigūno, 2017 m. birželio 28 d. policijoje buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Lenktojoje g., savo namuose, ligonis užpuolė medikų brigadą, kuri atvyko jo apžiūrėti.
Ikiteisminio tyrimo metu M. Laurinaitis teigė, kad, atvykus į įvykio vietą, K. Juraičio žmona teigė, kad jos vyras geria jau mėnesį, jam reikia gydytis.
Pareigūnas teigė, kad K. Juraitis tuo metu buvo sulaikytas ir pristatytas į komisariatą, tačiau sulaikymas vyro nenuramino. „Komisariate asmuo irgi nelabai ramus buvo, pasipriešino pareigūnams, buvo prirakintas prie suoliuko“, – pasakojo M. Laurinaitis.
Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnas nurodė, kad po kurio laiko K. Juraitį greitoji medicinos pagalba pervežė iš komisariato į Lazdynų ligoninę, tačiau pakeliui vyras garsiai keikėsi ir svaidėsi įžeidimais, todėl ligoninėje pareigūnai prirakino jį prie suoliuko. Pasak pareigūno, K. Juraitis ligoninėje taip pat siautėjo – rėkė, kad jį atvežė į KGB ligoninę, kur bus nužudytas.
Po medikų apžiūros K. Juraitis, anot pareigūno, vėl buvo atvežtas į policijos komisariatą, tačiau ir toliau siautėjo – daužė ir gadino inventorių, todėl teko abi vyro rankas prirakinti prie suoliuko.
Pasak M. Laurinaičio, K. Juraitis galiausiai taip įsisiautėjo, kad griebė trečiam nukentėjusiajam, komisariate dirbusiam pareigūnui Olegui Vinogradskiui, už kojos ir pargriovė. M. Laurinaitis išsitraukė elektroimpulsinį aparatą ir liepė suimtajam nusiraminti, tačiau K. Juraitis, anot pareigūno, vis tiek agresyviai nusiteikęs taikėsi toliau smurtauti prieš pargriautą jo kolegą, todėl prieš suimtąjį buvo panaudotas minėtas prietaisas. Elektros srovės pakirstas K. Juraitis krito žemėn, nuo smūgio jam buvo prakirstas antakis.
Teismo posėdyje ketvirtadienį nedalyvavęs O. Vinogradskis anksčiau duodamas parodymus teigė, kad K. Juraitis buvo akivaizdžiai neblaivus, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.
Teismas ketvirtadienį vertino K. Juraičio psichinę sveikatą, tačiau neviešai. Tokį prašymą išreiškė parodymus davęs gydytojas psichiatras Dainius Stasiūnas, pateikęs duomenų apie kaltinamąjį.
Pats teisiamasis nesutinka su jam pateiktais kaltinimais. Baudžiamojon atsakomybėn patrauktam K. Juraičiui griežta bausmė negresia, kadangi jam inkriminuojami nusikaltimai vertinami kaip nesunkūs.
K. Juraitis ne pirmą kartą dalyvauja rinkimuose – 2016 m. vyras dalyvavo Seimo rinkimuose kaip Lietuvos liaudies partijos kandidatas. VRK pateiktoje informacijoje K. Juraitis tąkart nurodė turintis septynis vaikus, o turto ir pajamų deklaracijoje nurodė turintis tik 2,26 euro pajamų.

Parašykite komentarą