Ką veikti per Tėvo dieną Vilniuje? (Renginių gidas 2019)

Miesto naujienos/Naujienos

Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per motinos dieną – motinystė. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena.

TĖVO DIENAI SKIRTAS KONCERTAS

Tėvo dienos proga VU botanikos sodas ir moterų ansamblis „Dainų sodai“ dovanoja šaunų koncertą! Birželio 2 dieną Kairėnuose kviečiami visi lankytojai ne tik apžiūrėti Botanikos sodą, bet ir pasiklausyti mėgstamų kompozitorių dainų: V. Kernagio, A. Raudonikio, B. Gorbulskio, T. Šumsko ir kitų. Jos tądien skambės mylimiems ir mylintiems tėčiams, seneliams, globėjams. „Dainų sodo“ ansambliui vadovauja žinomas choro dirigentas, kompozitorius, vienas iš Lietuvos dainų švenčių dirigentų Tadas Šumskas, be kitų įvertinimų už ilgametę veiklą muzikos srityje apdovanotas ir medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“. KUR? VU Botanikos sodas Kairėnuose, Kairėnų g. 43 KADA? 11:00 val.

TĖVO DIENA GEDIMINO PILIES BOKŠTE

Birželio 2 d., sekmadienį, kviečiami tėvelius su vaikais į šventinius edukacinius užsiėmimus Tėvo dienos proga! Čia ne tik išgirsite bei pamatysite, kaip keitėsi Vilniaus pilių bei sostinės istorija, bet ir nusikelsite į 1394 m. kryžiuočių antpuolį ar pasivaikščiosite po 1785 m. Vilniaus pilių teritoriją. Be to, veiks atviručių tėčiams gaminimo dirbtuvėlės. O pagamintas dovanėles įteikti pakviesime ypatingoje vietoje – Gedimino pilies bokšto apžvalgos aikštelėje. Pasveikinkim tėvelius su jų diena! Registracija nebūtina, tačiau vietų skaičius ribotas. KUR? Gedimino pilies bokšto apžvalgos aikštelėje KADA? 11 ir 15 val.

TĖVELIO DIENA BASTĖJOJE

Tėvo diena – neeilinė šventė visoms šeimoms. Todėl šią dieną šeimas kviečiami praleisti neeilinėje aplinkoje ir patirti išskirtinius nuotykius Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Edukacinio užsiėmimo metu pasivaikščiosime po senuosius bastėjos mūrus, sužinosime kaip Vilnius buvo ginamas nuo priešų prieš 400-500 metų, apžiūrėsime tų laikų ginklus bei karių šarvų detales, susipažinsime su pirmuoju Vilniaus miesto žemėlapiu. Be to – ne tik išgirsime Bazilisko legendą ir pamatysime kaip jis buvo vaizduojamas beveik prieš tūkstantį metų, bet ir patys galėsime jį surast bei pamatyti, besislepiantį bastėjos rūsiuose. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje vaikai su vadovu savo rankomis gamins dovanėles tėčiams – geriausių linkėjimų pripildytus Bazilisko medalikėlius. O įteiks jas nuostabią Vilniaus panoramą atveriančiojoje bastėjos terasoje. Lauksime atvykstant! Užsiėmimai vyks 12 val. ir 16 val.

NE TIK VALDOVAS, BET IR TĖTIS

Kad valstybė klestėtų, iždas pilnėtų, o kaimyninių valstybių valdovai gerbtų, kiekvienas valdovas turėjo rūpintis, kas po jo užims sostą, todėl būti geru valdovu reiškė būti ir rūpestingu tėčiu. Iš istorinių šaltinių žinome, kad dauguma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų turėjo gausias šeimas, štai didžiojo kunigaikščio Gedimino šeimoje užaugo 13 vaikų, jo sūnus Algirdas iš dviejų santuokų susilaukė apie 20 vaikų, Algirdo anūkas Kazimieras išaugino 13 vaikų. Kaip buvo auklėjami valdovų sūnūs? Kuo skyrėsi vyresniųjų ir jaunesniųjų lavinimas? Kuo skyrėsi berniukų ir mergaičių ugdymas, ar mergaitė galėjo tapti valdove? Apie visa tai pakalbėsime edukacinėje ekskursijoje. Registruotis į užsiėmimą čia KUR? Valdovų rūmai KADA? 12:30 val.

PAKVIESK TĖTĮ Į KINĄ

Artėjant Tėvo dienai kino teatras „Pasaka“ kviečia tėčiams padovanoti brangiausią dovaną – laiką kartu. Sekmadienį, birželio 2 d. pakviesk tėtį į kiną! Skelbiame šventišką akciją – visiems į kino teatrą savo vaikų atlydėtiems tėčiams tądien bilietai į visus kino filmus bus nemokami. Tėčio dienos akcija galios visiems tėčiams, kuriuos į kino teatrą atsives jų vaikai, kartu žiūrėsiantys filmą. Nebus ribojamas nei tėčių, nei vaikų amžius ar pasirinktų filmų skaičius. Kino teatre su tėčiu bus galima praleisti nors ir visą dieną! Kokį filmą pasirinktumėte, seansas, praleistas su brangiausiu žmogumi bus įsimintinas ir nepakartojamas. KUR? Kino teatras „Pasaka“

Tags:

Parašykite komentarą