Jackson Oswalt — jauniausias žmogus, sukūręs termobranduolinį reaktorių

Naujienos

Kokia geriausia dovana 13-to gimtadienio proga – teisingai, termobranduolinis reaktorius.
Mokslo pasaulyje atsirado naujas pretendentas į jauniausio branduolių fiziko, atlikusio termobranduolinę sintezę, titulą. Tai – Tenesio valstijoje (JAV) gyvenantis 13 metų vaikinukas Jacksonas Oswaltas.
Kol Jacksono bendraamžiai žaidė videožaidimus ar lindėjo socialniuose tinkluose, jis namuose, savo paties buvusiame žaidimų kambaryje užsiėmė kompaktiško termobranduolinės sintezės reaktoriaus gamyba.
Jackson Oswalt, jauniausias žmogus, sukūręs termobranduolinį reaktorių
Termobranduolinės sintezės reaktorių Oswaltas kurti ėmėsi, kai jam tebuvo 12 metų, tačiau šių metų sausio 19 dieną, likus vos kelioms valandoms iki 13-ojo savo gimtadienio, jis pranešė kad užsibrėžtą tikslą pasiekė.
50 000 voltų įtampa vaikinui pavyko jo sukurtame reaktoriuje sudaužti du deuterio atomus ir aktyvios plazmos zonoje sėkmingai sulieti jų branduolius. Atlikęs papildomus tyrimus, Oswaltas labiau įsitikino savo pasiektais rezultatais.
Teisybės dėlei reikėtų pabrėžti, kad kol kas jo rezultatų jokie kiti specialistai nepatvirtino ir kol recenzuojamuose mokslo žurnaluose darbas nebus publikuotas, visus jo žodžius reikėtų priimti su nemenka skepsio dalimi.
Tačiau Oswalto sėkme neabejoja ne tik jis pats. Open Source Fusor Research Consortium berniuko gautus rezultatus irgi patvirtino. Pasak interneto svetainę administruojančio Richardo Hullo, Oswaltas buvo įtrauktas į mėgėjų, atlikusių termobranduolinę sintezę, grupės sąrašą.
Beje, Oswalto branduolinio reaktoriaus, „mažutėlio fuzoriaus“ kūrimo išlaidos buvo nemenkos – apie 10 tūkstančių dolerių, kuriuos berniukui davė tėva. Jacksono tėvas pažymėjo, kad sūnui projektą vykdyti leido tik pakvietęs specialistus, kurie papasakojo berniukui apie grėsmes, kurias kelia radiacija ir tūkstančių voltų įtampa.
Jeigu berniuko gautus rezultatus recenzuos ir patikrins mokslo organizacija, jis oficialiai užims jauniausio žmogaus, atlikusio termobranduolinę sintezę vietą ir pakeis 14 metų Taylorą Wilsoną.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*