Miestas, kuriame gera gyventi

Europos solidarumo korpusas siūlo naujų galimybių jaunimui

Jaunimo lyga/Lietuvos naujienos/Miesto naujienos/Naujienos

Jeigu jums 17–30 metų ir norite padaryti visuomenę šiek tiek geresnę, registruokitės į Europos solidarumo korpusą (ESK).
Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus. Jie yra vykdomi tokiose srityse kaip aplinkos apsauga (įskaitant kovą su klimato kaita), darbas su vaikais ir pagyvenusiais žmonėmis, švietimas, sveikatos priežiūra, pabėgėlių priėmimas ir integracija, gaivalinių nelaimių prevencija.
Šių metų vasario 4 d. Europos Parlamento (EP) Kultūros ir švietimo komitetas nubalsavo už naujus ESK prioritetus 2021–2027 m. laikotarpiui.
Naujoji programa turėtų apimti ir ES ribas peržengiančias humanitarinės pagalbos veiklas. Be to, numatyta papildoma parama savanoriams, turintiems negalią ar kitų sveikatos problemų, gyvenantiems nuošaliose vietovėse ar kilusiems iš migrantų šeimų.
ESK dalyviai galės projektus įgyvendinti ir savo gimtosiose šalyse, jeigu jie turės tarptautinę dimensiją ir įtrauks savanorius iš kitų valstybių.
Užsiregistruoti ESK galima jau sulaukus 17 metų, tačiau aktyviai įsitraukti į projektus leidžiama tik pilnamečiams. ESK projektai nesiūlo įprastinių atlyginimų, tačiau dalyviai gali tikėtis, kad bus padengtos jų pragyvenimo išlaidos.
Iki 2020 m. tikimasi visoje ES į ESK pritraukti 100 tūkst. savanorių. Šiam tikslui iki dabartinės finansinės perspektyvos pabaigos skirtas 341,5 mln. eurų biudžetas.
„Manau, mes visi žinome, kad jauni žmonės noriai prisideda prie Europos projekto. Žinoma, jie nori kurti savo ateitį, bendrauti su kitais žmonėmis ir padaryti visuomenę šiek tiek geresnę“, – komentavo EP derybininkė ir pranešėja Helga Trüpel (Žaliųjų frakcija/Europos laisvasis aljansas, Vokietija).
„Eurobarometro“ duomenimis (2015 m.), vos apie 6 proc. jaunų europiečių (nuo 15 iki 30 metų amžiaus) yra kada nors užsiėmę valstybių sienas peržengiančia savanoryste. Tai reiškia, kad per 15 metų tai darė kiek daugiau nei 1 mln. jaunuolių. Kiekvienais metais plačiau apibrėžiama savanoriška veikla, įskaitant ir vykdomą gimtojoje šalyje, užsiima maždaug po 1,5 mln. jaunų europiečių.
Savanorystė laikoma viena svarbiausių priemonių, leidžiančių jaunam žmogui plėtoti įgūdžius ir pasirengti profesiniam gyvenimui.
Teisinius ESK apmatus Europos parlamento nariai patvirtino dar 2018-ųjų rugsėjo 11 d. Naujausius taisyklių pakeitimus tikimasi priimti šių metų kovo mėnesio plenarinėje sesijoje.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*

Paskutiniai iš

Pereiti Viršus