Miestas, kuriame gera gyventi

Asociatyvinė nuotrauka

Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui jau pareikšti įtarimai

Lietuvos naujienos/Naujienos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo patarėjo Aivaro Kadziausko teisinę neliečiamybę, kurią jie turėjo kaip kandidatai į Druskininkų savivaldybę. Netrukus po to patarėjas buvo sulaikytas, patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Endružytė. Vėliau STT pranešė, kad abiems jiems pareikšti įtarimai.
Tęsiant Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Generalinės prokuratūros atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcinių veikų teismų sistemoje, šiandien pareikšti įtarimai Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui, pranešė STT. Druskininkų mero patarėjas A. Kadziauskas yra sulaikytas. Druskininkų merui R.Malinauskui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis. Druskininkų meras ir jo patarėjas įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje. Vakar šių asmenų namuose buvo atliktos kratos. Atliekamame ikiteisminiame tyrime vakar buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp kurių 8 teisėjai, 5 advokatai ir 13 kitų asmenų. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša ketvirtadienį po VRK posėdžio sakė, kad panaikinus neliečiamybę teisėsauga gali sulaikyti merą ir patarėją, tačiau ar tai bus daroma, neišdavė. Galimai meras su patarėju galėjo susitarti dėl 50 tūkst. eurų dydžio kyšio perdavimo.
,,Panaikinus neliečiamybę teisėsaugos institucijos įgyja teisę laikinai sulaikyti arba kreiptis į teismą dėl suėmimo. Tačiau ar tai bus daroma, šiuo metu negalėčiau pakomentuoti“, – sakė prokuroras.
Į VRK posėdį atvykęs prokuroras M.Jovaiša paprašė uždaro posėdžio, kad nebūtų pakenkta tyrimui. Tačiau posėdyje nutarta, kad jis bus viešas, bet jautrūs duomenys nebus pagarsinti.
Į VRK posėdį neatvyko nei R.Malinauskas, nei A.Kadziauskas. Sprendimas buvo priimtas be didelių diskusijų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*

Paskutiniai iš

Pereiti Viršus