Balandį sostinėje – bene dvigubai daugiau rezervuotų būstų nei pernai

Lietuvos naujienos/Miesto naujienos

Per šių metų balandį Vilniaus pirminėje būsto rinkoje buvo rezervuotas rekordinis skaičius būstų – net 646 butai ir kotedžai. Kaune per tą patį laiką naujakuriai rezervavo 104 būstus. Sostinėje būsto pardavimai, lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai, šoktelėjo beveik dvigubai, o Kaune išliko labai panašūs, nors ir šiek tiek sumažėjo. Būtent balandį pernai Kaune buvo pasiektas geriausias rezervuotų būstų rezultatas. Vilniuje tai – aktyviausias mėnuo istorijoje. Sausį rezervuoti 507, vasarį – 592, kovą – 539 būstai. Kaune aktyviausias buvo vasario mėnuo, kai rezervuoti 135 būstai. Sausį šis skaičius siekė 96, kovą – 79. Iš viso šiais metais Vilniuje jau rezervuoti 2284 būstai, Kaune – 414. Palyginimui: rekordiniais 2018 m. per 12 mėnesių Vilniuje rezervuoti 4584 būstai, tai reiškia, kad šiemet per 4 mėn. pasiekta pusė pernykščio rezultato. Kaune, vertinant kiekvieną šių metų mėnesį, augimas ar atskiro mėnesio rezultatai nėra pribloškiantys, tačiau keturių mėnesių rezultatas – taip pat labai aukštas ir sudaro pusę praėjusių metų rezultato, kai per metus buvo rezervuota 817 būstų.

„Šie skaičiai atspindi toliau sparčiai augančią naujo būsto paklausą didžiausiuose miestuose. Panašu, kad augantys fundamentalūs ekonomikos ir pragyvenimo lygio rodikliai, paskatinti bendro optimizmo ir lūkesčių augimo, sukūrė nedidelį sprogimą. Manau, kad pakartoti tokį rezultatą bus be galo sunku, iš kitos pusės, žmonės neturėtų beatodairiškai pirkti būstų, nes tokia situacija vėl vilioja oportunistus, nepatyrusius vystytojus – brangiausią gyvenimo sprendimą atlikti reikia kruopščiai atsirinkus ir tinkamą projektą, ir būtinai patikimą vystytoją“, – įsitikinęs „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Būstų „sandėlis“

Pirkti siūlomų ir sandėliu vadinamų būstų skaičius Vilniuje jau nuo 2017 m. antros pusės laikosi gana stabilus – šių metų balandžio mėnesį sudarė 5757. Kaune augant pasiūlai sparčiau auga ir sandėlis. 2019 m. balandį jame buvo 1220 būstų – 41 proc. daugiau nei pernai ir 67 proc. daugiau nei prieš dvejus metus.

„Tai natūralu: Kaune atsiranda daugiau projektų ir didėja pasiūla, kurios trūkumas buvo juntamas Kaune pastaruoju metu. O Vilniuje pardavimai auga net greičiau, nei vystytojai spėja statyti, todėl didėja būstų apyvartumas, o „sandėlis“ iš lėto tirpsta“, – dėsto Š. Tarutis.

„Citus“ ekspertas pastebi, kad „sandėlis“ kol kas puikiai atspindi nekilnojamojo turto rinkoje esančią paklausą, kurios augimas sudaro prielaidas ir kainų didėjimui. Įvertinus ir beveik 5 proc. pabrangusią gyvenamųjų pastatų statybą, galima toliau tikėtis šios tendencijos. Š. Tarutis prognozuoja, kad metinis vidutinių naujo būsto kainų augimas Vilniuje ir Kaune turėtų sudaryti apie 5–7 proc.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas viešai.

*